Slovinsko

Ve Slovinsku se ročně vyprodukuje cca 90 milionů litrů vína na vinicích o rozloze více než 22 tisíc ha. Téměř 75 % produkce zahrnuje výrobu bílého vína. Téměř veškerá produkce vína je spotřebována na domácím trhu, pouze 6 milionu litrů vína se ročně vyváží do Spojených států, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska a České republiky. Slovinská vína jsou vysoce kvalitní, což je dáno velkým množstvím drobných slovinských vinařů. Slovinské vinařství je unikátní pěstováním mnoha místních prastarých odrůd. Maribor se může pochlubit nejstarší vinnou révou na světě, která stále plodí.

 

Bagueri je značka prestižních vín, které jsme uvedli na trh v roce 1991. Hrozny z vybraných vinic patří ke  šlechtě Brda půdy a středomořskému temperamentu. Vytvořili zde nejjemnější víno z vybraných hroznů odrůdy: Rebula, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Merlot a Cabernet Sauvignon, které se nabízí jv jedinečně tvarované a chráněné osmihrané lahvi. Později (1996) se světové víno Bagueri Contessa přidalo i do šumivých vín vyrobené Po. Charmat metodou.

Pouze 40 ha vinic Brda splňují přísná kritéria pro výrobu vína Bagueri. Region Brda  je charakteristický půdou  bohatou na vápník a minerály, což umožňuje výrobu unikátních vín.

Luxusní vína Bagueri pocházejí z vinic, kde jsou zastoupeny minerálně bohaté písčito-vápenité půdy, které jsou ideální pro strukturální bílá vína. Hnědé půdy jsou vhodné pro těžká červená vína. Vinice ,kde se pěstuje víno na výrobu  Bagueri mají  2300 hodin slunečního svitu  s průměrnou teplotou nad 20 ˚ C a srážkami kolem (1500 mm / rok). Nejteplejší měsíc červenec má průměrnou teplotu kolem 23 ˚ C. Teplý a vlhký vzduch má příznivý vliv na ušlechtilé hrozny určené k výrobě vína Bagueri

 

 

PINOT NOIR Bagueri     cena:1ks - 350 Kč

Příjemné prémiové víno, příjemné, středně plné. Jeho odrůdové aroma; připomínající zralé hrušky, akácie, grapefruit a vanilku; Doplněno výraznou vůní chlebové kůrky. V ústech víno má jemnou chuť, středně plné a příjemně teplé. Jeho úprava je doprovázena příjemnou vůní vanilky.

 

 

 

Cabernet Sauvignon Bagueri      cena:1ks - 350 Kč


 

Komplexní prémiové víno tmavě rubínové barvy s odstínem fialové. Vůně odrůdy; připomínající černý rybíz, švestkovou marmeládu, kakao, čokoládu a mátu. V ústech je víno hladké a sametové chuť. Plná chuti je pěkně doplněna sladkými taninami a spolu s vanilkovou vůní vytváří mimořádně harmonické a komplexní víno.

 

 

 

CHARDONNAY BAGUERI     cena:1ks - 350 Kč


 

Premium víno příjemné, extrémně plné. Jeho aroma je odrůdové; připomínající citrusů, zralých broskví, melounu, máslo, vanilky a lískových oříšků; Doplněno výraznou vůní chlebové kůrky. V ústech je víno svěží, ostrý, plná a příjemně teplá. Jeho úprava je doprovázena příjemnou vůní zrání v barikových-u. Pobyt je dlouhá a sametově.

 

 

 

 

MERLOT Bagueri      cena:1ks - 350 Kč


 

Premiové víno, tmavě rubínové barvy s ovocnou vůní připomínající třešně, maliny, ostružiny a moruše; zaokrouhleno vůní vanilky, zralé švestkya kávy . V ústech je hladký, plný s měkce vyloženě sladkými taninami a příjemnou a s teplou dlouhou dochutí.

 

 

 

 

 


SAUVIGNON BAGUERI      cena:1ks - 350 Kč


 

Je to extrémně aromatické víno nejvyšší jakosti. Jeho odrůdové aroma, připomínající z květy černého bezu, muškátu, suché trávy a zelené papriky doplňuje s vůní melounu a zralé hrušky. V ústech je víno hladké, hedvábné . Chuť středně plná s jemnou výrazným kyselinkou. Jeho dochuť je doprovázena příjemnou vůní grapefruitu.

 

 

 

REBULA Bagueri      cena:1ks - 350 Kč


Je vysoce aromatické prémiové víno. Jeho odrůdové aroma, připomínající vůni  květů černého bezu, muškatu, sena a zelené papriky doplněná s vůní melounu a zralé hrušky. V ústech je víno hladké, hedvábné chuť, středně plné s jemně výraznou kyselinkou.Dochuť je doprovázena příjemnou vůní grapefruitu.

 

 

 

 

 

 

REBULA Quercus   250Kč

Rebula je synonymem Gorišky Brda - osvěžující a nezapomenutelná. Vůně citronu, zeleného jablka, cedru, grapefruitu a nakonec příjemně zakončená s jemnou vůní akátu.

 

Sauvignon Blanc Quercus   250Kč

Svůdné a návykové, středně plné s výraznou vůní staršího, kiwi, angreštu s mírně pikantní úpravou.

 

MUSCAT - Verduc Quercus   250Kč

Nechte se svést sladkou vůni po květu akátu a Muškátu. Chuť je vyvážená, sladká, ale dost často volá po další sklence……..

Vybrané sladké víno ​​PSR Goriška Brda

 

CHARDONNAY Quercus    250Kč

Široká škála chutí - z jablek, melounů, broskví a ananasu nechat nikoho lhostejným. Víno je  hladké a plné s sametovou dochutí.

Prémiové suché víno z PSR Goriška Brda

 

Cabernet Sauvignon Quercus    250Kč

Sofistikované, plné a strukturované víno rubínově červené barvy s odstínem fialové. Typická vůně připomínající černý rybíz, zelený pepř, cedr a mátu.

 

RŮŽOVÉ Quercus     250Kč

Víno růžové barvy, je plné a silné chuťi, která nás vede do světa malin, rybízu a třešní .Úžasně osvěžující.

Premium suché víno ​​PSR Goriška Brda

 

PINOT NOIR Quercus    250Kč

Svěží vůně grapefruitu, ananasu a skořice je lákavá předehra s hedvábnou chutí, dokončená vůní citrusů. Ale jeho skutečná tvář ukazuje pouze "pikantní" společnost.

 

Rulandské bílé Quercus    250Kč

Chuť je měkká s vůní liči a citrónu , zakončená s výraznými tóny hrušek a bílých květů.

Prémiové suché víno z  ​​PSR Goriška Brda

 

Sauvignonasse Quercus   250Kč

Typické s jedinečným aroma polních květin, mandlí a jehličí a  pečivo při dochuti.

 

Klet Brda


Chardonnay Malvasia    130Kč

vůně připomíná broskne a jablka

chuť jemná se středním tělem

 

 

 

 

 

 

 

Zlata Rebula    130Kč

s vůní citrusů, cedrového dřeva a zelených jablek

chut příjemná, osvěžující

 

 

 

 

 

 

 

Pinot Grigio   130Kč

vůně po grepfruitu a ananasu

chť střední

 

 

 

 

 

 

 

RADGONSKE GORICE

V severovýchodní části Slovinska leží Radgorsko - Kapelské gorice. Mírné vrcholy a slunné svahy jsou osázeny vinicemi, které po tisíciletí dávají ušlechtilé víno. Rozmanitý kopcovitý terén, mírné svahy v nadmořské výšce mezi 220 a 240 m a příjemným klimatem Panonské pánve spolu s příznivými vlastnostmi hlinitých a hlinitopísčitých půd vytvářejí mimořádně příznivé podmínky pro růst révy.

Tradice vinařství Radgonske Gorice sahá do roku 1852, jeho chloubou je i nejstarší a nejoceňovanější slovinské šumové víno Zlatá radgonská penina.

 

 

Sivi Pinot  150Kč

Jakostni suché bílé víno z oblasti Štajerska, 100% odrůda Rulandské Šedé

 

 

 

 

 

Sauvignon   160Kč

Jakostni suché bílé víno z oblasti Štajerska, 100% odrůda Sauvignnon 

Víno zelenožluté barvy svou vůní připomíná mučenku, citrusy nebo černý bez. Má svěží ovocnou chuť s aromatickým dozvukem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VINAKOPER

Ušlechtilost zdejších vín je dědictvím tisícileté tradice vinařství spolu s vynikajícími přírodními podmínkami a mimořádně příznivým podnebím slovinské Istrie.

Od roku 1947 se vinařství Vinakoper rozvíjelo úzce spjato s přírodou a se zemí. Dnes pěstuje révu na deseti vinicích slovinské Istrie a je největším producentem červených vín ve Slovinsku. Zároveň se pyšní pověstí vinařství s nejlepším poměrem mezi kvalitou a cenou. Množství domácích i mezinárodních ocenění pouze dokládá, že přes 70 let pilného rozvoje a dodržování tradic bylo tou správnou cestou

 

Prémiová řada Capris 

Capris Merlot, červené suché přívlastkové   260Kč  

Rubínově červené víno s vůní připomínající zralé maliny, má jemnou sametovou chuť s vyváženou kyselostí, elegantní tříslovinou a pěknou dlouhou dochutí s nádechem dřeva. Víno z ručně sklízených hroznů zraje v dubových sudech po dobu nejméně dvou let.

 

 

 

 

 

 

Capris Refošk, červené suché přívlastkové 260Kč 

Víno charakteristické pro slovinskou Istrii, intenzivní rubínové barvy a sladké vůně s tóny ostružin a sušených švestek s dřevitými podtóny. Má vyváženou ovocnou a komplexní chuť.

 

 

 

 

 

 

Capris Malvazija, bílé suché přívlastkové   260Kč 

Víno intenzivní vůně s charakteristikami akácie, květin a tropického ovoce. Má velmi výraznou chuť s jemnými minerálními tóny, zakončenou příjemným dozvukem hořkých mandlí.

 

 

 

 

 

 

 

 

Capris Cabernet Shiraz, červené suché přívlastkové   310Kč 

Víno intenzívní rubínové barvy s vůní červených bobulí a moruší, s tóny čokolády a orientálního koření. Má výraznou plnou chuť se sladkou, elegantní tříslovinou a dlouhým, temperamentním závěrem.

 

 

 

 

 

 

High Quality wines

Rosé Refošk, růžové suché suché  260Kč

Přívlastkové suché víno, velmi ovocné, svěží, s příjemnou vůní malin a švestek. Má velmi příjemnou svěží chuť s tóny čerstvých jahod a červeného ovoce, zejména malin, třešní a červeného rybízu.

 

 

 

 

 

Merlot, červené přívlastkové suché  250Kč

 Víno tmavě rubínové barvy a typickým aroma připomínajícím zralé višně, moruše a ostružiny s nádechem vanilky či hořké čokolády. Má středně plnou, sametovou chuť zralých višní a ostružin, zakončenou příjemnou vyzrálou tříslovinou a tóny středomořských bylin.

 

 

 

 

 

 

Malvazija, bílé přívlastkové suché   250Kč 

 Víno čisté intenzivní vůně s nádechem tropického ovoce a mandlí, harmonické ovocné chuti s hravou kyselinkou a typickým dozvukem hořkých mandlí.

 

 

 

 

 

 

Chardonnay, bílé přívlastkové suché 250Kč 

Víno čisté zlatožluté barvy s ovocným aroma připomínajícím jablka, melouny a tropické ovoce. Má bohatou ovocnou chuť s příjemnou živou kyselinkou.

Kontakt

Best-Wine

manager@bestwine.cz

Královské údolí 458
Králův Dvůr - Počaply
267 01

603 230 904
střední Čechy + Praha

Vyhledávání

Nový katalog

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode