Slovinsko

Ve Slovinsku se ročně vyprodukuje cca 90 milionů litrů vína na vinicích o rozloze více než 22 tisíc ha. Téměř 75 % produkce zahrnuje výrobu bílého vína. Téměř veškerá produkce vína je spotřebována na domácím trhu, pouze 6 milionu litrů vína se ročně vyváží do Spojených států, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska a České republiky. Slovinská vína jsou vysoce kvalitní, což je dáno velkým množstvím drobných slovinských vinařů. Slovinské vinařství je unikátní pěstováním mnoha místních prastarých odrůd. Maribor se může pochlubit nejstarší vinnou révou na světě, která stále plodí.

 

Bagueri je značka prestižních vín, které jsme uvedli na trh v roce 1991. Hrozny z vybraných vinic patří ke  šlechtě Brda půdy a středomořskému temperamentu. Vytvořili zde nejjemnější víno z vybraných hroznů odrůdy: Rebula, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Merlot a Cabernet Sauvignon, které se nabízí jv jedinečně tvarované a chráněné osmihrané lahvi. Později (1996) se světové víno Bagueri Contessa přidalo i do šumivých vín vyrobené Po. Charmat metodou.

Pouze 40 ha vinic Brda splňují přísná kritéria pro výrobu vína Bagueri. Region Brda  je charakteristický půdou  bohatou na vápník a minerály, což umožňuje výrobu unikátních vín.

Luxusní vína Bagueri pocházejí z vinic, kde jsou zastoupeny minerálně bohaté písčito-vápenité půdy, které jsou ideální pro strukturální bílá vína. Hnědé půdy jsou vhodné pro těžká červená vína. Vinice ,kde se pěstuje víno na výrobu  Bagueri mají  2300 hodin slunečního svitu  s průměrnou teplotou nad 20 ˚ C a srážkami kolem (1500 mm / rok). Nejteplejší měsíc červenec má průměrnou teplotu kolem 23 ˚ C. Teplý a vlhký vzduch má příznivý vliv na ušlechtilé hrozny určené k výrobě vína Bagueri

 

 

 SIVI PINOT Bagueri     cena:1ks - 420 Kč

Příjemné prémiové víno, příjemné, středně plné. Jeho odrůdové aroma; připomínající zralé hrušky, akácie, grapefruit a vanilku; Doplněno výraznou vůní chlebové kůrky. V ústech víno má jemnou chuť, středně plné a příjemně teplé. Jeho úprava je doprovázena příjemnou vůní vanilky.

 

 

 

 

 

 

CABERNET SAUVIGNON Bagueri     cena:1ks - 420 Kč

Komplexní prémiové víno tmavě rubínové barvy s odstínem fialové. Vůně odrůdy; připomínající černý rybíz, švestkovou marmeládu, kakao, čokoládu a mátu. V ústech je víno hladké a sametové chuť. Plná chuti je pěkně doplněna sladkými taninami a spolu s vanilkovou vůní vytváří mimořádně harmonické a komplexní víno.

 

 

 

         

 

             

 CHARDONNAY Bagueri   cena:1ks - 420 Kč

Premium víno příjemné, extrémně plné. Jeho aroma je odrůdové; připomínající citrusů, zralých broskví, melounu, máslo, vanilky a lískových oříšků; Doplněno výraznou vůní chlebové kůrky. V ústech je víno svěží, ostrý, plná a příjemně teplá. Jeho úprava je doprovázena příjemnou vůní zrání v barikových-u. Pobyt je dlouhá a sametově.

 

 

 

 

 

 

MERLOT Bagueri      cena:1ks - 420 Kč

Premiové víno, tmavě rubínové barvy s ovocnou vůní připomínající třešně, maliny, ostružiny a moruše; zaokrouhleno vůní vanilky, zralé švestkya kávy . V ústech je hladký, plný s měkce vyloženě sladkými taninami a příjemnou a s teplou dlouhou dochutí.

 

 

 

 

 

 


SAUVIGNON BAGUERI      cena:1ks - 420 Kč

Je to extrémně aromatické víno nejvyšší jakosti. Jeho odrůdové aroma, připomínající z květy černého bezu, muškátu, suché trávy a zelené papriky doplňuje s vůní melounu a zralé hrušky. V ústech je víno hladké, hedvábné . Chuť středně plná s jemnou výrazným kyselinkou. Jeho dochuť je doprovázena příjemnou vůní grapefruitu.

 

 

 

 

 

 

 

REBULA Bagueri      cena:1ks - 420 Kč

Je vysoce aromatické prémiové víno. Jeho odrůdové aroma, připomínající vůni  květů černého bezu, muškatu, sena a zelené papriky doplněná s vůní melounu a zralé hrušky. V ústech je víno hladké, hedvábné chuť, středně plné s jemně výraznou kyselinkou.Dochuť je doprovázena příjemnou vůní grapefruitu.

 

 

 

 

 

 

 

Beli Pinot Quercus  270Kč  

Saténově jemné suché víno s decentní vůní jablek, grapefruitu a citronu.

 

REBULA Quercus   270Kč

Rebula je synonymem Gorišky Brda - osvěžující a nezapomenutelná. Vůně citronu, zeleného jablka, cedru, grapefruitu a nakonec příjemně zakončená s jemnou vůní akátu.

 

Sauvignon Blanc Quercus   270Kč

Svůdné a návykové, středně plné s výraznou vůní staršího, kiwi, angreštu s mírně pikantní úpravou.

 

MUSCAT - Verduc Quercus   270Kč

Nechte se svést sladkou vůni po květu akátu a Muškátu. Chuť je vyvážená, sladká, ale dost často volá po další sklence……..

Vybrané sladké víno ​​PSR Goriška Brda

 

CHARDONNAY Quercus    270Kč

Široká škála chutí - z jablek, melounů, broskví a ananasu nechat nikoho lhostejným. Víno je  hladké a plné s sametovou dochutí.

Prémiové suché víno z PSR Goriška Brda

 

Cabernet Sauvignon Quercus    270Kč

Sofistikované, plné a strukturované víno rubínově červené barvy s odstínem fialové. Typická vůně připomínající černý rybíz, zelený pepř, cedr a mátu.

 

RŮŽOVÉ Quercus     270Kč

Víno růžové barvy, je plné a silné chuťi, která nás vede do světa malin, rybízu a třešní .Úžasně osvěžující.

Premium suché víno ​​PSR Goriška Brda

 

PINOT Grigio Quercus    270Kč

S vůní svěžího grapefruitu, ananasu a vanilky si toto víno buduje skvělou reputaci po celém světě

 

Sauvignonasse Quercus   270Kč

Charakteristické víno pro oblast Goriška Brda. Disponuje unikátní vůní polního kvítí, bezinek, mandlí a jehličí.

 

Klet Brda


Chardonnay Malvasia    190Kč

vůně připomíná broskne a jablka

chuť jemná se středním tělem

 

 

 

 

 

 

 

Zlata Rebula    190Kč

s vůní citrusů, cedrového dřeva a zelených jablek

chuť příjemná, osvěžující

 

 

 

 

 

 

 

Pinot Grigio   190Kč

vůně po grepfruitu a ananasu

chuť střední

 

 

 

 

 

 

 

Krasno

KRASNO ORANGE : barva - světle měděná s jantarovými odstíny vůně - kdoule, zralá hruška, pečená hruška
Vyjímečný víno s minerální citrusovou chutí doplněnou tóny tymiánu. Vůní připomíná zralé hrušky, kdoule a pečenou odrůdu hrušek "pituralka", typickou pro oblast Brda. 
 
KRASNO ORANGE : barva - světle měděná s jantarovými odstíny
vůně - kdoule, zralá hruška, pečená hruška "pituralka" z Brdy, náznaky tymiánu
chuť - výrazná minerálnost, citrusy a tymián. Jemné a sladké třísloviny s dlouhou, svěží a trvalou dochutí zaoblenou praženými mandlemi.
 
Odrůda: Rebula, Sauvignonasse, Malvasia

Sklizeň: výhradně ručně vybírané hrozny
Kvašení: Každá odrůda byla fermentována samostatně: Rebula s hroznovými šlupkami v dřevěných nádobách po dobu 12 měsíců, Sauvignonasse a Malvasia v nádobách inox po dobu 1 měsíce.
Zrání: Rebula v dřevěných nádobách po dobu 12 měsíců, Sauvignonasse a Malvasia v nádobách inox po dobu 12 měsíců.
Malolaktická fermentace: 100% pro Rebula, částečná pro Sauvignonasse a Malvasia.

Sommelier doporučuje : Kořeněná ryba a kuře pečené v troubě, asijské jídlo, vynikající s pečenými kaštany.
Potenciál stárnutí: od 5 do 10 let
 
 

cena 389,-Kč