URUGUAY

 

VINAŘSTVÍ   PISANO

 PISANO patří mezi menší rodinné sklepy s tradicí výroby vína, která mají svůj mimořádný charakter. Bratři Pisano , Daniel ( ředitel exportu), Eduard (vinohradník) a Gustavo (enolog), velmi dobře chápou jak nakládat s hrozny, odrůdou, mimořádnou sklizní či dřevem. Jejich vína jsou elegantní, harmonická, perzistentní, s osobitou tváří. Dnes je tento sklep vyhlášen svými víny po celém světě, který nemůže jinak než se pokorně poklonit.

Více jak 3 století vznikala rodinná tradice těchto vinařů na území Itálie, jejich původní vlastí. Snažili se vždy o vysoce kvalitní kultivovaná vína . Historie vinohradnictví rodiny Pisano na území Uruguaye začala v roce 1870, kdy Francesco Pisano, pra-pradědeček Daniela, Edvardo a Gustavo poprve dorazili do této země. Don Cesare Secundino Pisano , první syn , přicestoval do Uruguay v roce 1914 a usadil se v oblasti Progresso. Vysadil zde  vinice a v roce 1924 vyrobil své první víno.

Rodinné vinice vyrostly na hlinitém a vápenitém podloží v blízkosti Rio de la Plata, 25 km severně od Montevidea , v oblasti zvané Canelones, která je nejvýznamnější vinařskou oblastí Uruguaye. Vinařská obec Progresso, kde sklep Pisano sídlí, patří k těm nejlepším. Toto místo využívá slunečného a zároveň chladného klimatu Atlantiku. Na jejich 15 hektarech půdy se pěstují odrůdy Tannat, Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay či Sauvignon blanc, v malém množství pak i Sangiovese, Moscato či Giallo, vše italské odrůdy. Později se vysazovaly odrůdy Syrah, Pinot Noir a Viognier. Jejich produkce Tannatu je největší na světě.  Rodina Pisano založila rovněž vinice na 17 hektarech půdy v lokalitě Barrancal

 

PETIT VERDOT 2006 Pisano, Uruguay

Elegantní zbarvení, elegantní vůně, elegantní chuť. Velmi speciální víno s harmonickoým poměrem kořenitosti a ovocitosti, s vůní černého pepře a lískových oříšků . Víno s mimořádným charakterem, chutí švestkových povidel a jednoznačným výrazem odrůdovosti. Je velmi vyvážené, dlouhé a noblesní v dochuti.

Víno určené pro mimořádné příležitosti. Výrobce jej doprovází grilovanými houbami, grilovaným jihoamerickým masem ( nejlépe  Picanhou), hodí se i ke grilované drůbeži s kořeněnou salsou či sýrům s bílou plísní na povrchu.  Jelikož se nesnadno setkáváme s touto odrůdou v tak skvělém provedení, není pochybnosti, že si je nejlépe vychutnáme samo o sobě.

 

Alkohol:                                                          13,56%

Veškeré kyseliny:                                           5,02 g/l

Obsah bezcukernatého extraktu:                  31,30 g/l

Obsah zbytkového cukru:                              2,80 g/l

cena.............................. 840Kč (včetně DPH)

 

 

PINOT NOIR 2006 RPF  Pisano Uruguay

Překvapivé víno!!!! Barva je na danou odrůdu sytá . Vůně je elegantní s prvky švestek a povidlí. Chuť je absolutně vyvážená, elegantní, jemná s harmonickým poměrem tříslovin a kyselin.

Ideální je s masitými pokrmy , samozřejmě s  grilovaným steakem z jihoamerického hovězího masa, kde nejlépe vyhovuje Picanha. Velmi harmonizuje s omáčkami na vinné bázi.

Alkohol:                                           14,1%

Veškeré kyseliny:                             4,86 g/l

Obsah bezcukernatého extraktu:        35,20 g/l

Obsah zbytkového cukru:                  2,31 g/l

cena.............................. 840Kč (včetně DPH)

 

 

SYRAH 2006  RPF Pisano Uruguay

Výrazné zbarvení, široká škála intenzivních vůní a dokonale harmonicky vyvážené třísloviny. Víno má velmi příjemný konec. Je skvělé už několik minut po otevření.

Prožitek z vína je jedinečný v kombinaci se sýry, hovězím i jehněčím masem či zvěřinou. U hovězího masa jihoamerického původu doporučujeme roastbeef

Alkohol:                                           13,2%

Veškeré kyseliny:                             5,03 g/l

Obsah bezcukernatého extraktu:        33,10 g/l

Obsah zbytkového cukru:                  3,17 g/l

cena.............................. 840Kč (včetně DPH)

 

 

TANNAT 2006 RPF Pisano Uruguay

Typická odrůda Uruguaje. Barva vyzrálých třešní. Ve vůni cítíme višně, čokoládu, koření a lesní maliny. Plná chuť, sametové třísloviny a velmi perzistentní. 

Ideální je s masitými pokrmy , samozřejmě s  grilovaným steakem z jihoamerického vysokého roštěnce. Výborný k sýrům s bílou plísní a k pití sám o sobě.

Alkohol:                                              14,00

Veškeré kyseliny:                                 4,79 g/l

Obsah bezcukernatého extraktu:   30,70 g/l

Obsah zbytkového cukru:             2,31 g/l

cena............................... 840Kč (včetně DPH)

 

 

TANNAT 2007 Rio de los Pajaros  Pisano Uruguay

Typická odrůda Uruguaje. Barva  sytě červená. Aroma  kořenité s podtóny čokolády a černého ovoce. Víno je velmi harmonické s jemnými taniny, dlouhé a příjemné. 

Skvěle doplňuje  červená masa i grilovanou drůbež, je výborné k sýrům výraznější chuti i těstovinám s omáčkami na tomatové bázi.

Alkohol:                                           13,70 %

Veškeré kyseliny:                             4,64 g/l

Obsah bezcukernatého extraktu:        32,80 g/l

Obsah zbytkového cukru:                  2,61 g/l

cena............................... 688Kč (včetně DPH)

 

 

TORRONTES 2007 Rio de los Pajaros  Pisano Uruguay

Nádherné bílé víno zlatavě žlutého zbarvení. Ohromuje intenzivní vůní exotického ovoce, melounu, přezrálých citrusů. V chuti překvapuje ovocnou svěžestí, lehounkou kyselinkou a plným tělem. Je velmi perzistentní, elegantní a svěží!!!

Ideální kombinací je dobře vychlazené víno s rybou v šafránové omáčce,mořskými plody, paellou , grilovanou drůbeží a zeleninou. Vhodné jsou těstoviny a sýry.

Alkohol:                                           13,5 %

Veškeré kyseliny:                             6,07 g/l

Obsah bezcukernatého extraktu:        22,90 g/l

Obsah zbytkového cukru:                  3,10 g/l

cena.............................. 622Kč (včetně DPH)

 

 

 

 

 

Kontakt

Best-Wine

manager@bestwine.cz

Královské údolí 458
Králův Dvůr - Počaply
267 01

603 230 904
střední Čechy + Praha

Vyhledávání

Nový katalog

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode